Twarze Warszawy: Wszystko o serwisie

o serwisie nowe

Twarze Warszawy to nowy portal poświęcony życiu mieszkańców stolicy.

Jesteśmy głęboko przekonani, że to ludzie tworzą miasta i nadają im charakter. Tak się dzieje również w przypadku Warszawy. I nie ma tu najmniejszego znaczenie to, czy ktoś osiedlił się w stolicy dopiero kilka lat temu, czy mieszka tu od pokoleń. Nie są istotne granice administracyjne miasta stołecznego Warszawy i jego miast satelickich. Każdy z mieszkańców wie i czuje, czy jest częścią tego wielkiego organizmu.

Liczą się ludzie, którzy, mamy wrażenie, ostatnio zeszli na dalszy plan. Każdego dnia mijamy na ulicach, przystankach czy w sklepach tysiące ludzi, o których nic nie wiemy. A przecież to właśnie oni tworzą miasto. Bez przechodniów oglądających świąteczne dekoracje, bez grup chodzących na miejskie wycieczki z przewodnikami, prawników, lekarzy, bankowców, tysięcy studentów, pracowników administracji czy ulicznych grajków tego miasta by nie było. Warszawa to nie tylko nowe osiedla i pnące się w górę wieżowce. Warszawa to też nie wielkie blokowiska czy pozostałości modernistycznej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Warszawa to jej mieszkańcy, Ci, którzy tu i teraz żyją i pracują, Ci, którzy codziennie do niej dojeżdżają, ale zawsze zostawiają też jakąś cząstkę siebie. To o nich, to o nas chcemy pisać.

Nie będziemy się starali nadążać za bieżącymi sprawami. Nie znajdziecie u nas komentarzy do ostatnich wydarzeń ze stołecznego ratusza, nie spotkacie też polityków – macie to wszystko w innych mediach i mamy też nadzieje, że nie są to twarze, które znowu chcecie oglądać. Będziemy pisać o warszawiakach i ich małych, ale szalenie interesujących historiach. Będziemy codziennie publikować jedną dłuższą rozmowę lub reportaż. Każdego dnia znajdziecie też krótsze informacje na naszych profilach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+).

Mamy nadzieję, że spodoba się wam nasza praca. Jeśli będziecie jednak mieli jakieś uwagi, zachęcamy do pisania do nas na kontakt@twarzewarszawy.pl

Miłej lektury i do zobaczenia!